0

Zatapialne

IBO pompa RQE AUTO RAIN-B automatyczna pompa do deszczówki i nawadniania

IBO pompa RQE AUTO RAIN-B automatyczna pompa do deszczówki i nawadniania
ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 1 899,00 PLN
Stara cena: 2 386,20 PLN
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 1 897,90 PLN
Producent: IBO
Indeks: 5903137515704
Status: dostępny od ręki
Wysyłka: 20,00 PLN (przedpłata) 30,00 PLN (pobranie)
Opis produktu

IBO RQE AUTO RAIN to markowa, zatapialna pompa do wody deszczowej.

Wielostopniowa konstrukcja hydrauliki pozwala na wykorzystanie jej w instalacjach nawadniających. Wydajność pompy przy ciśnieniu 3,0bar wynosi ponad 70l/min, a silnik o izolacji uzwojeń klasy F jest przystosowany do pracy ciągłej.

Pompa nie wymaga zewnętrznego sterowania! Zintegrowana automatyka uruchamia silnik po wykryciu spadku ciśnienia w instalacji (otwarcie kranu lub elektrozaworu) i wyłącza go w przypadku wzrostu ciśnienia i braku przepływu (zakończenie podlewania).

Układ elektroniczny zabezpiecza również pompę przed uszkodzeniem w przypadku braku wody w zbiorniku na deszczówkę. Znajdujący się w zestawie wąż z zaworem zwrotnym i pływakiem pozwala czerpać czystą wodę spod jej powierzchni.

RQE AUTO RAIN to seria wysokociśnieniowych pomp przeznaczonych do podlewania, wyposażonych we wbudowany automat sterujący pracą pompy. Odkręcenie zaworu lub kranu uruchamia pompę, natomiast gdy zawór lub kran wylotowy zostanie zamknięty, pompa przechodzi w stan gotowości i wyłączy się, utrzymując stałe ciśnienie w instalacji.

W pompach RQE zastosowano płaszcz chłodzący, dzięki czemu pompy nie muszą być w całości zanurzone. RQE zamiast siatki filtrującej dookoła pompy posiadają 1-calowy króciec ssący, do którego podłączony zostaje wąż ssący z zaworem zwrotnym. Przewagą takiego rozwiązania jest zabezpieczenie pompy przed osadzaniem się zanieczyszczeń – pompa nie zasysa wody z dna zbiornika. Pompa RQE ma zabezpieczenie termiczne zamnotowane w uzwojenniu silnika.

Pompa RQE AUTO RAIN posiada system antyblokujący. Jeżeli pompa nie będzie używana dłużej niż dobę, wówczas co 24 godziny nastąpi automatyczne uruchomienie pompy na 2 minuty, niwelując ryzyko zablokowania pompy przez osad.

Parametry:

  • konstrukcja: wielostopniowa
  • wydajność maksymalna: do 120l/min
  • wysokość podnoszenia: do 47m
  • silnik: 1,0kW 230V
  • przyłącze: 1"
  • przewód: 10m
  • w zestawie: wąż z pływakiem i zaworem zwrotnym
Parametry
Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

  • W Twoim koszyku
  • Brak produktów