0

Pompy Ciepła

HEWALEX Pompa ciepła PCWU 2,5kW

HEWALEX Pompa ciepła PCWU 2,5kW
ocenaocenaocenaocenaocena
Cena: 4 299,00 PLN
Stara cena: 6 014,70 PLN
Producent: HEWALEX
Model: 91.10.13
Status: chwilowo brak
Wysyłka: 40,00 PLN (przedpłata) 80,00 PLN (pobranie)
Opis produktu

Pompa ciepła typu powietrze/woda o mocy 2,5 kW posiada modułową budowę i jest przewidziana do współpracy z oddzielnym podgrzewaczem ciepłej wody użytkowej. Sterownik G426 posiada rozszerzony zakres funkcji.

Możliwości zastosowania

Pompa ciepła PCWU 2,5kW może stanowić samodzielne lub współpracujące z innym źródłem ciepła urządzenie, przeznaczone do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Samodzielnie jest w stanie pokrywać typowe potrzeby 3-5 osób w budynku mieszkalnym lub większej ilości osób w budynku biurowym itp. Znajduje częste zastosowanie w budynkach modernizowanych, gdzie zostaje podłączona do istniejącego podgrzewacza wody. Pompa ciepła może pracować przez większą część roku, ekonomicznie do temperatury zewnętrznej rzędu -5°C. Jest przeznaczona do zabudowy wewnątrz budynku, najczęściej miejscem zabudowy jest pomieszczenie gospodarcze lub piwnica. Króćce powietrzne pozwalają na podłączenie przewodów wentylacyjnych dla pracy niezależnej od powietrza w pomieszczeniu, a także dla okresowego chłodzenia pomieszczeń.

Niskie koszty eksploatacyjne

Pompa ciepła korzystając w większej części z energii odnawialnej, zapewnia niskie koszty podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Jedynie instalacja solarna zużywająca śladową ilość energii elektrycznej zapewnia niższe koszty eksploatacyjne. Jednocześnie pompa ciepła wody użytkowej zapewnia wysoki poziom komfortu korzystania z wody, także przy mniej korzystnym nasłonecznieniu. Pompa ciepła PCWU 2,5kW wyróżnia się wysoką klasą efektywności energetycznej: A

Zwiększenie efektywności pompy ciepła i obniżenie kosztów eksploatacyjnych

Zapewnienie optymalnego pionowego rozkładu temperatury wody w podgrzewaczu jest możliwe dzięki specjalnemu rozwiązaniu technicznemu. Szybki wzrost temperatury w górnej części podgrzewacza wody zwiększa komfort użytkowania wody. Zachowanie niskiej temperatury w dolnej strefie podgrzewacza wpływa korzystnie na stabilną i wysokoefektywną pracę pompy ciepła.


porównanie kosztów podgrzewania wody

Efektywność pompy ciepła wody użytkowej COP przekracza często wartość 3. Na przykład w punkcie A15/W15-45 (powietrze 15°C, woda podgrzewana od 15 do 45°C) efektywność COP = 3,9 oznacza, że z 1 kW energii elektrycznej możliwe jest uzyskanie mocy grzewczej 3,9 kW. Dlatego koszty eksploatacji pompy ciepła należą do najniższych, poza instalacją solarną, która przy pracy zużywa śladową ilość energii elektrycznej (10-40 W) dla zasilania pompy obiegowej. Ceny paliw i energii: 01.2016

 

Współpraca z nowym lub istniejącym podgrzewaczem wody

Modułowa budowy pompy ciepła PCWU 2,5kW daje szereg możliwości zastosowania. Współpraca pompy ciepła może odbywać się zarówno z nowym, jak istniejącym w budynku podgrzewaczem wody. W zależności od liczby wężownic podgrzewacza, współpraca pompy ciepła może odbywać się tylko z kotłem grzewczym lub też dodatkowo z instalacją solarną. Zalecana pojemność podgrzewania wody: od 100 do 300 litrów. Pompa ciepła powinna być podłączona nie do wężownicy grzejnej, a podgrzewacze bezpośrednio wodę gromadzoną w podgrzewaczu. Zapewnia to wysoką efektywność i wydajność pracy.


schemat instalacji z pompą ciepła wody użytkowej Hewalex PCWU 2,5kW

Podstawowym urządzeniem podgrzewającym wodę użytkową może być modułowa pompa ciepła PCWU 2,5kW. Przy zwiększonym zapotrzebowaniu ciepłej wody użytkowej lub przy ujemnych temperaturach zewnętrznych, do pracy zostaje włączany kocioł grzewczy. Za pomocą wbudowanej wężownicy grzejnej podgrzewa on wodę użytkową do wymaganej temperatury (nastawionej w sterowniku kotła). Jeżeli zastosowano podgrzewacz 2-wężownicowy, to możliwe jest także wsparcie podgrzewania wody użytkowej przez instalację solarną.

 

Zaawansowany sterownik G426 z szerokim zakresem funkcji

Sterownik G426 umożliwia wybór schematu hydraulicznego instalacji wyposażonej w kocioł gazowy lub stałopalny. Funkcje sterownika pozwalają na współpracę z kotłem w celu optymalizacji kosztów podgrzewania wody użytkowej. Ekran tekstowy zwiększa wygodę korzystania z poszerzonego zakresu nastaw i odczytów stanów pracy. Funkcje czasowe pozwalają dostosować pracę pompy ciepła, a także pompy cyrkulacyjnej wody użytkowej do potrzeb mieszkańców. Złącze komunikacyjne RS485 służy do współpracy ze zdalnym nadzorem pracy przez Internet - systemem EKONTROL.

Sterownik pompy ciepła G426 Hewalex
 •  Wybór schematu hydraulicznego instalacji
 •  Funkcje współpracy pompy ciepła z kotłem gazowym i stałopalnym
 •  Funkcje obsługi pracy pompy cyrkulacyjnej wody użytkowej
 •  Funkcje obsługi pracy grzałki elektrycznej
 •  Wymagana temperatura ciepłej wody użytkowej (od +10 do +55°C) 
 •  Histereza podgrzewania ciepłej wody użytkowej (2÷10 K)
 •  Minimalna temperatura zewnętrzna pracy pompy ciepła (od -5 do +10°C)
 •  Funkcja wygrzewu higienicznego wody użytkowej 
 •  Programy czasowe nastaw pracy pompy ciepła
 •  Tryb pracy wentylatora (np. możliwe obniżenie hałasu w nocy)
 •  Złącze RS485, możliwość nadzoru pracy przez Internet przez system EKONTROL
 

Trwała konstrukcja, funkcjonalne rozwiązania i wygodny montaż

Obudowa pompy ciepła PCWU 2,5kW jest w całości wykonana z estetycznego twardego tworzywa sztucznego, tak aby zapewnić odporność na korozję. Dławiki elektryczne dla montażu okablowania pompy ciepła zostały zabudowane na obudowie dla wygody prac instalacyjnych. Chronią wnętrze urządzenia i same przyłącza elektryczne przed wilgocią i możliwością poluzowania. Króćce powietrza zabudowane na górnej ścianie pokrywy ułatwiają podłączenie przewodów wentylacyjnych.

manometr wysokiego ciśnienia
przyłącza elektryczne pompy ciepła
obudowa pompy ciepła

Zestawy wentylacyjne dla pompy ciepła

Pompa ciepła PCWU 2,5kW jest wyposażona w króćce powietrza DN150 mm. Dzięki temu możliwe jest niezależne zasysanie powietrza z zewnątrz budynku (np. przy małej kubaturze pomieszczenia). Możliwe jest także usuwanie schłodzonego powietrza na zewnątrz budynku lub do innego pomieszczenia, w celu jego okresowego chłodzenia. Do dyspozycji pozostają pojedycze elementy lub kompletne zestawy wentylacyjne (patrz: Wyposażenie dodatkowe).


pompa ciepła wody użytkowej podłączona do przewodów wentylacyjnych

Pompa ciepła PCWU 2,5kW może być podłączona do przewodów wentylacyjnych. Maksymalna długość prostego gładkiego przewodu DN160 po stronie pobierania lub usuwania powietrza może wynosić 5 metrów. Dla kształtek wentylacyjnych przyjmuje się równoważny opór liniowy 2 m. Jeśli zastosowano np. trójnik lub łuk 90°, to długość prostych odcinków przewodu nie może przekraczać 3 metrów.

 

3-letnia gwarancja w standardzie

Gwarancja na pompę ciepła PCWU 2,5kW Hewalex Pompa ciepła PCWU 2,5kW jest objęta standardowo 3-letnim okresem gwarancji dla całego urządzenia. W skład warunków gwarancji wchodzi lista kontrolna instalacji, która powstała z myślą poprawy jakości instalacji z pompą ciepła. Wynika to z troski o zadowolenie Klientów użytkujących produkty firmy Hewalex w sposób długoterminowy - oprócz samej pompy ciepła, jest jednak potrzebne zwrócenie uwagi na prawidłowe wykonanie instalacji towarzyszących. Dzięki liście kontrolnej, instalatorzy montujący urządzenia Hewalex mogą łatwiej dokonać sprawdzenia ich prawidłowego montażu z myślą o niezawodnej pracy. Gwarancja obowiązuje od momentu zakupu urządzenia.

 

UWAGA! Podłączenie pompy może się odbyć dopiero po 24 godzinach od dostawy!!!!!

 

 

Parametry Wartość
Moc grzewcza: 2,57 kW
Moc zasilania: 0,67 kW
Efektywność COP: 3,84
Klasa efektywności energetycznej: A
Napięcie/Częstotliwość zasilania: 230/50 V/Hz
Wymiary urządzenia: 720/600/485 mm
Ciężar netto: 45 kg
Gwarancja podstawowa: 3 lata

+

 

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem